Darmowe szkolenia security i nie tylko. - Security Bez Tabu

Darmowe szkolenia security i nie tylko.

Wiem jak trudno znaleźć samodzielnie wartościowe treści w Internecie. Dlatego poniżej znajdziesz sprawdzone przeze mnie miejsca gdzie możesz poszerzyć swoją wiedzę mając pewność, że nie zostaniesz wprowadzony w błąd. Każdy z odnośników sprawdziłem osobiście. 🙂

Ostatnia aktualizacja 08.05.2023

https://www.professormesser.com/security-plus/sy0-601/sy0-601-video/sy0-601-comptia-security-plus-course/ – Darmowy kurs przygotowujący do egzaminu CompTia Security+ ( Realizowane w języku angielskim )

INE Starter Pass – dostęp do wybranych kursów INE dotyczących sieci, nauki o danych, bezpieczeństwa cybernetycznego i chmury, zorganizowanych w łatwe w nawigacji ścieżki szkoleniowe. Możliwość przygotowania się do certyfikatu eJPT.

Introduction to Cybersecurity – kurs od firmy CISCO w trakcie którego dowiesz się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, jednocześnie zyskując dodatkowy wgląd w wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy oraz instytucje rządowe i edukacyjne. Nie są wymagane żadne wymagania wstępne. (Realizowane w języku angielskim oraz polskim), Kurs kończy się uzyskaniem cyfrowej odznaki którą można się pochwalić np. na portalu LinkedIn.

Cybersecurity Essentials – kurs od firmy CISCO w trakcie którego zdobędziesz wiedzę na temat cyberprzestępczości, zasad bezpieczeństwa, technologii i procedur używanych do obrony sieci. Wymagania wstępne. Zalecane wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa lub równoważnej wiedzy. (Realizowane w języku angielskim), Kurs kończy się uzyskaniem cyfrowej odznaki którą można się pochwalić np. na portalu LinkedIn.

Networking Essentials – kurs od firmy CISCO. To świetny kurs dla programistów, analityków danych, specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i innych profesjonalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o domenach sieciowych. Jest to również doskonały punkt startowy dla studentów realizujących różnorodne ścieżki kariery – od cyberbezpieczeństwa, przez tworzenie oprogramowania, po biznes i nie tylko. (Realizowane w języku angielskim), Kurs kończy się uzyskaniem cyfrowej odznaki którą można się pochwalić np. na portalu LinkedIn.

SANS fundamentals of cybersecurity – Kurs self study od firmy SANS. (Realizowane w języku angielskim)

Kursy Linux od Firm NDG i CISCO (Realizowane w języku angielskim):

  1. NDG Linux Unhatched – kurs “Start From Scratch” Linux Course czyli podstawy. (Realizowane w języku angielskim),
  2. NDG Linux Essentials kurs przygotowujący do egzaminu  LPI Linux Essentials
  3. NDG Linux I – Kurs szykujący do LPIC-1 część 1
  4. NDG Linux II – Kurs szykujący do LPIC-1 część 2


Jeżeli doceniasz moją pracę i z jakiegoś powodu jeszcze nie jesteś zapisany do newsletteru – zapisz się. W zamian będziesz otrzymywać sporo więcej wartości.