O Blogu - Security Bez Tabu

O Blogu

Dla kogo jest ten blog?

SecurityBezTabu.pl to innowacyjny portal skierowany do entuzjastów i profesjonalistów z dziedziny IT, z naciskiem na cyberbezpieczeństwo. W dobie rosnącej liczby zagrożeń wirtualnych, nasza platforma dostarcza czytelnikom niezbędnych informacji oraz praktycznych porad, pomagając zwiększyć świadomość i wiedzę na temat bezpieczeństwa cyfrowego.

Portal tworzony jest przez zespół pasjonatów, którzy dążą do zapewnienia wysokiej jakości treści, będących wartościowym źródłem informacji dla każdego zainteresowanego. Oferujemy artykuły, analizy i poradniki, które chcielibyśmy sami czytać, a także dostosowujemy nasze materiały do różnych poziomów zaawansowania.

SecurityBezTabu.pl to miejsce dla wszystkich, którzy pragną zgłębić wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, niezależnie od jego aspektu. Celem portalu jest inspirować i edukować społeczność IT, promując otwartą wymianę wiedzy i doświadczeń w duchu podejścia bez tabu.

Od 2022 portal posiada zarejestrowany znak towarowy, ponieważ poważnie traktujemy to co tu tworzymy.

Nad jakością treści czuwa Zespół SBT:

Wojciech Ciemski

Entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Założyciel bloga Security Bez Tabu. Autor bestsellerowej książki Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT i Administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Członek ISSA Polska. Prelegent i pasjonat dzielenia się wiedzą.

A3L

Od 2016 związany z security. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu OSSTMM, CCNA, CCNP, OSINT, DFIR. Certyfikowany z zakresu OSINT, Microsoft Windows Server, sieci i security. CSI-LINUX Staff member. Na co dzień odpowiedzialny za bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej. W wolnych chwilach uczestniczy w CTF wraz z ekipą Unicorns of Security. Pragnie pozostać anonimowy.

Oskar Klimczuk

Informatyk, pasjonat cyberbezpieczeństwa, ciągle doskonalący swoje umiejętności zwłaszcza w obszarze sieci. Obecnie również prosperujący prelegent na największych konferencjach IT. Tworzy z zamiłowania do dzielenia się wiedzą artykuły z zakresu administracji systemów, sieci oraz cyberbezpieczeństwa. Obecnie stawiający na własny rozwój poprzez naukę innych osób.

Krzysztof Godzisz

Entuzjasta cybersecurity a zwłaszcza ethical hackingu. Pasjonat dzielenia się wiedzą. Bloger, autor kursów, bestsellerowej książki “Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam“.

Konrad Cieśla

Tworzy procesy biznesowe, czyta ISO do kawy, lubi optymalizować, a governance i ryzyko to niemal jego guilty pleasure. Zwolennik opowiadania o bezpieczeństwie w sposób merytoryczny, przystępny i żartobliwy.
Dostaje gęsiej skórki od malowania trawy na zielono oraz żyje w strachu przed za małymi budżetami na bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować użyj KONTAKT.