O Blogu - Security Bez Tabu

O Blogu

Dla kogo jest ten blog?

SecurityBezTabu.pl to portal dla wszystkich osób zajmującymi się szeroko pojętym IT. Obecny świat wymusza w tej chwili na każdym z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, jakąś wiedzę i świadomość o bezpieczeństwie. Prowadzony jest przez pasjonatów cyberbezpieczeństwa – zwłaszcza jego defensywnej strony. Staramy się aby artykuły były wysokiej jakości – takie, jakie sami byśmy chcieli czytać. Jest to również dobre miejsce dla wszystkich, którzy po prostu interesują się bezpieczeństwem bez względu na jego aspekt.

Nad jakością treści czuwa Zespół SBT:

Wojciech Ciemski

Entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Założyciel bloga Security Bez Tabu. Autor książki Wejść w BlueTeam. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT i Administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Członek ISSA Polska. Prelegent i pasjonat dzielenia się wiedzą.

Paweł Mazur

Inżynier bezpieczeństwa, fanatyk Linuxa i wszystkiego co z nim związane – głównie aspektów security. Posiada doświadczenie Blue Teamowe, jak i Red Teamowe. Entuzjasta rozwiązań open source – Sigma etc. Obecnie rozwija się w aspektach Detection Engineering. Lubi dzielić się wiedzą na kanale YouTube, podczas live streamów. Jego rulki możesz znaleźć TUTAJ lub TUTAJ.

A3L

Od 2016 związany z security. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu OSSTMM, CCNA, CCNP, OSINT, DFIR. Certyfikowany z zakresu OSINT, Microsoft Windows Server, sieci i security. CSI-LINUX Staff member. Na co dzień odpowiedzialny za bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej. W wolnych chwilach uczestniczy w CTF wraz z ekipą Unicorns of Security. Pragnie pozostać anonimowy.

Oskar Klimczuk

Na papierze przyszły technik, z zamiłowania przelewa myśli na papier. Interesuje się Raspberry Pi, podstawami Linuxa, konfigurowaniem sieci lokalnych a z mniej technicznej strony poezją Juliusza Słowackiego. Fan Elliota Aldersona i piękna Neapolu. Przyszły bezpiecznik.

Dorota Księżopolska

Skrupulatna, terminowa, znająca zasady poprawnej polszczyzny Dorota wspiera nas, aby projekty, których się podejmujemy były realizowane tak dobrze jak tylko się da. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze klienta indywidualnego i z sektora publicznego.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować użyj KONTAKT.