O Blogu - Security Bez Tabu

O Blogu

Dla kogo jest ten blog?

SecurityBezTabu.pl to portal dla wszystkich osób zajmującymi się szeroko pojętym IT. Obecny świat wymusza w tej chwili na każdym z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, jakąś wiedzę i świadomość o bezpieczeństwie. Prowadzony jest przez pasjonatów cyberbezpieczeństwa. Staramy się aby artykuły były wysokiej jakości – takie, jakie sami byśmy chcieli czytać. Jest to również dobre miejsce dla wszystkich, którzy po prostu interesują się bezpieczeństwem bez względu na jego aspekt.

Nad jakością treści czuwa Zespół SBT:

Wojciech Ciemski

Entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Założyciel bloga Security Bez Tabu. Autor książki Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT i Administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Członek ISSA Polska. Prelegent i pasjonat dzielenia się wiedzą.

A3L

Od 2016 związany z security. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu OSSTMM, CCNA, CCNP, OSINT, DFIR. Certyfikowany z zakresu OSINT, Microsoft Windows Server, sieci i security. CSI-LINUX Staff member. Na co dzień odpowiedzialny za bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej. W wolnych chwilach uczestniczy w CTF wraz z ekipą Unicorns of Security. Pragnie pozostać anonimowy.

Oskar Klimczuk

Na papierze przyszły technik, z zamiłowania przelewa myśli na papier. Interesuje się Raspberry Pi, podstawami Linuxa, konfigurowaniem sieci lokalnych a z mniej technicznej strony poezją Juliusza Słowackiego. Fan Elliota Aldersona i piękna Neapolu. Przyszły bezpiecznik.

Dariusz Kędziora

Od 2017 roku interesuje się cyberbezpieczeństwem, testami penetracyjnymi i programowaniem. Szczególnie zainteresowany dziedzinami web pentesting i social engineering.

Konrad Cieśla

Tworzy procesy biznesowe, czyta ISO do kawy, lubi optymalizować, a governance i ryzyko to niemal jego guilty pleasure. Zwolennik opowiadania o bezpieczeństwie w sposób merytoryczny, przystępny i żartobliwy.
Dostaje gęsiej skórki od malowania trawy na zielono oraz żyje w strachu przed za małymi budżetami na bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować użyj KONTAKT.