8 Polskich Blogów O Security, Które Warto Śledzić W 2023 - Security Bez Tabu

8 Polskich Blogów O Security, Które Warto Śledzić W 2023

Dlaczego warto śledzić blogi branżowe?

Bezpieczeństwo jest obecnie na tyle szeroką dziedziną, że nie sposób być zawsze i ze wszystkim na bieżąco. Dodatkowo doba może szybko nam się skończyć, jeśli chcemy robić własne rozeznanie w każdym temacie. Warto mieć zaufanych dostawców informacji.

Poniżej przedstawiam Ci listę polskich blogów o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa, na których znajdziesz mnóstwo ciekawych artykułów.

W zestawieniu poniżej nie będzie:

Nie dlatego, że jest cokolwiek nie tak z publikowanymi treściami – są na bardzo wysokim poziomie. To po prostu serwisy znane, a celem wpisu jest pokazanie Ci innych wartościowych miejsc.

Lista jest przedstawiona w sposób alfabetyczny. Każdy z blogów jest warty obserwowania, do czego serdecznie zachęcam.

W tym wpisie znajdziesz również mały BONUS. 🙂

8 Polskich Blogów O Security, Które Warto Śledzić W 2023

eskom.eu/blog/

Blog firmy ESKOM, która istnieje od 2003 roku. Piszą o Outsourcingu IT, Cyberbezpieczeństwie – w tym danych osobowych, RODO oraz o rozwiązaniach chmurowych IT, np. DevOps.

Ulubiony wpis: 7 zasad skutecznego wdrożenia Planu Ciągłości Działania

kapitanhack.pl

Serwis, który skupia się na wyzwaniach i zagrożeniach związanych z bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem informacji w dowolnej, rozległej organizacji.

Ulubiony wpis: Crakowanie biletów Kerberos kont serwisowych

my127001.pl

Strona skupiająca się wokół dzielenia się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, informatyki oraz druku 3D. Z czego o bezpieczeństwie jest naprawdę dużo przydatnych treści.

Ulubiony wpis: Jak powinien wyglądać dobry raport z testu penetracyjnego?

nfsec.pl

Projekt ten zajmuje się podstawowymi aspektami i mechanizmami bezpieczeństwa systemu operacyjnego Linux. Znajdziecie tu też sporo artykułów związanych z typowymi pracami administratora.

Ulubiony wpis: Chroniąc SSH przed zbieraniem adresów z known_hosts

opensecurity.pl

OpenSecurity.pl to blog dla osób, które w pracy zawodowej odpowiedzialne są za bezpieczeństwo systemów IT oraz danych, pełniąc role administratorów sieci i systemów, managerów IT, inspektorów ochrony danych, security officerów, audytorów itp.

Ulubiony wpis: VirusTotal – co warto wiedzieć by nie zrobić sobie krzywdy

payload.pl

Serwis o tematyce bezpieczeństwa z naciskiem na praktykę. Znajdziecie tu artykuły, których próżno szukać w innych serwisach.

Ulubiony wpis: Jak nieszyfrowane hasła pomagają łapać przestępców?

prywatnik.pl

Minimalistyczny blog analityczne podchodzący do sprawy. Artykuły często dotyczą bezpieczeństwa krajowego, ale nie jest to regułą.

Ulubiony wpis: Dużej skali analiza unikania śledzenia opartego na DNS – problem wycieków danych

security.szurek.pl

Blog, w którym znajdziecie agregacje twórczości Kacpra Szurka związanej z cyberbezpieczeństwem.

Ulubiony wpis: Bezpieczeństwo serwerów kontroli wersji

Bonus

Poniżej znajdziesz jeszcze dwie interesujące strony:

dawidbalut.com – Blog Dawida Bałuta, który miał znaczący wpływ na moje zamiłowanie do cyberbezpieczeństwa. Choć rzadko publikuje materiały, znajdziecie tam sporo aktualnej treści.
ciemnastrona.com.pl – Blog nie bezpośrednio o cyberbezpieczeństwie, ale sporo tematów na nim poruszanych jest z nim związanych i daje mocno do myślenia.

Podsumowanie

Oczywiście z całego serca polecam Ci blog, na którym jesteś – SecurityBezTabu.pl. Pamiętaj tylko, że będziemy się skupiać na nim przede wszystkim na defensywnej stronie bezpieczeństwa.

Powyższe blogi i serwisy stanowią cenne źródło informacji i serdecznie je polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *