Jak To Jest Na Tę Chwilę Z #SBT? - Security Bez Tabu

Jak To Jest Na Tę Chwilę Z #SBT?

To jest najbardziej osobisty wpis

W tym artykule opiszę zbiorczo wszystkie szanse, problemy i marzenia z którymi obecnie się zmagam i są związane bezpośrednio z projektem Security Bez Tabu oraz na jakim etapie są poszczególne projekty. Nie znajdziesz tu technikaliów. Planuje również odsyłać do tego postu jeśli pojawią się w najbliższej przyszłości pytania o książki, kursy itp.

Wpis ten będę edytować! Jeżeli tak się stanie pojawi się odpowiednia adnotacja wraz z datą. Tak więc pozostanie on aktualny jeśli chodzi o poruszone w nim informacje.

Jak jest teraz?

Z “biznesowego” punktu widzenia, nic nie usprawiedliwia moich opóźnień. Chciałbym żebyś wiedział, że większość z nich wynika z osobistych trudności. Brak wiary w siebie. Niedowartościowanie. Problematyka z wyceną i dowiezieniem tematów za które ktoś zapłacił. Spotkanie się z hejtem i oskarżeniami o cwaniactwo i wiele innych rzeczy natury osobistej.

Do tego niestety dopiero uczę się jako człowiek jak mam reagować na własne emocje przez co nawet najlepszy napisany przeze mnie plan potrafię auto sabotować. Finalnie nawet redukując ilość tematów jakimi się zajmuje finalnie okazuje się, że liczba tematów spóźnionych przeraża.

Ten wpis nie jest i nie ma być usprawiedliwieniem siebie. Jest informacją co, jak i ile się spóźnia oraz kiedy będzie.

1. Książka “wejść w blue team”

Jak było:

Książka ta miała być i będzie pierwszą Polską książką o tematyce “blue team”. Pomimo presji z opóźnienia największym problemem było dla nie udźwignięcie tematu i własnych oczekiwań.

Tekst miał być dostarczony do wydawcy 12.2021. Następnie wydawało mi się, że pomimo perturbacji uda mi się zakończyć tekst jak najszybciej dlatego też wystartowała przedsprzedaż z planem wydania z wydawnictwem książki na sierpień. Nie potrafiłem mentalnie dowieźć tematu. Po prostu wysłać tekstu. Myślałem, że musi być to “dzieło mojego życia” i być przynajmniej tak obszerna jak książka od Sekuraka. Przedsprzedaż, pakiety i inne zostały stworzone w celu zebrania funduszy na kolejne inicjatywy związane z szerzeniem wiedzy. Po prostu chciałem zrobić z tego coś wielkiego. Pomimo sporego zainteresowania spadło również na mnie dość sporo hejtu i oskarżeń. Nie potrafiłem sobie dobrze z tym poradzić.

Jak jest:

Obecnie umówiony jestem z wydawnictwem na dostarczenie finalnego tekstu do końca września. Chce tego terminu dotrzymać. Książka jest obecnie na ok 80-90% ukończenia. Potrzebuje usiąść do niej z odpowiednim flow.

Najprawdopodobniej książka może pojawić się w wysyłce przed świętami. Piszę “najprawdopodobniej” bo poza dostarczeniem samego tekstu i rewizji tekstu po korekcie i finalnego projektu nie będę mieć możliwości wpływu na czas realizacji pozostałych etapów.

UWAGA: Wszystkie osoby, które zdecydowały się nie czekać dłużej otrzymały zwrot pieniędzy. NIGDY moje działania w sieci nie miały złych zamiarów. Jeśli również nie chcesz czekać to po prostu skontaktuj się ze mną wojtek@securitybeztabu.pl.

Obecnie nie ma też możliwości kupienia u mnie w przedsprzedaży. Możliwość ta pewnie wróci dopiero kiedy książka będzie na ostatnim etapie realizacji.

Jeśli kupiłeś książkę i nadal na nią czekasz to BARDZO CI DZIĘKUJĘ I OBIECUJĘ, ŻE BĘDZIE WARTO!

2. “Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach”

Jak było:

Moja druga książka, która będzie wydana jako pierwsza. Pomysł na wydanie jaj w wydawnictwie był dosyć spontaniczny. Jest to publikacja, której trzonem są zebrane przeze mnie i społeczność pytania rekrutacyjne na stanowiska na poziomie junior z cybersecurity. Wydawnictwo było zainteresowane projektem i TA DA. Tekst książki został oddany 24.08.2022. Traktuje to jako przełamanie głowy i oporów, które nazbierałem przy pisaniu “Wejść w blue team”.

Jak jest:

Będzie to kieszonkowy poradnik dla osób, które chcą albo zdobyć pierwszą pracę albo usystematyzować sobie podstawy. Książka będzie w wysyłce jak tylko zostaną zakończone prace wydawnictwa. Obecnie można ją kupić u mnie w przedsprzedaży TUTAJ.

Dlaczego przedsprzedaż? Bo w ramach niej chciałbym stworzyć kurs rozwijający tematykę, społeczność na Discord oraz fiszki(możecie zgadywać do jakiego pakietu planuje je dodać za darmo). Najprawdopodobniej, jeśli zakupiłeś u mnie, w ciągu dwóch miesięcy książka trafi do Twoich rąk.

3. Akademia – czyli platforma VOD

Jak było:

Nie reklamowałem mocno akademii ze względu na to, że jeszcze nie jest dokończona. Niestety ale wszystkie osoby, które wykupiły/otrzymały dostęp do kursów nie otrzymały jeszcze w 100% swoich zamówień. Tu niestety scenariusz miałem taki sam. Wielkie plany tylko podczas realizacji coś pękało we mnie tak mocno, że nie mogłem dokończyć. Obecnie planuje zakończyć uzupełnianie kursów do 11.09.2022.

UWAGA: Wszystkie osoby, które zdecydowały się nie czekać dłużej otrzymały zwrot pieniędzy. NIGDY moje działania w sieci nie miały złych zamiarów. Jeśli również nie chcesz czekać to po prostu skontaktuj się ze mną wojtek@securitybeztabu.pl.

Jakie plany i marzenia?

Obecnie największym z moich planów i marzeń jest dokończenie WSZYSTKICH wymienionych powyżej projektów. Wiem, że dla większości z Was nadal jestem hiper aktywny w mediach społecznościowych czy na konferencjach. Z mojej strony zredukowałem ilość wystąpień i aktywności do minimum aby mieć na to wszystko czas.

Jeśli uda się zrealizować powyższe to następnie chce stworzyć Polską odpowiedź na Hack The Box, TryHackMe czy Blue Team Labs Online. Chce aby powstał cyberpoligon na którym będą rozgrywać się zawody i eventy. Chciałbym to wszystko oprzeć na grywalizacji i ubrać to nieco w cyberspartan. 🙂

Między innymi w tym celu powstał PATRONITE. Będzie jednak on mocniej rozwijany jak już dostarczę obecnie rozpoczęte książki i kursy.

W międzyczasie zacząłem tworzyć coraz więcej treści video o czym wkrótce się przekonacie.

Podziękowania

W tym miejscu chciałbym publicznie podziękować osobom, które mnie wspierały w tym czasie, a w szczególności Adrian Kapczyński, Michał Bijata, Jakub Plusczok i Mariusz Ukleja. Dziękuję, że mogłem na Was liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *