Konferencja SEMAFOR to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących świata bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce.
“SEMAFOR to idealne miejsce do zapoznania się z bieżącymi zagrożeniami i ciekawymi case studies z zakresu cyberbezpieczeństwa. To wyjątkowa, doskonale znana w środowisku osób związanych z bezpieczeństwem, okazja do zdobycia nowego doświadczenia oraz nawiązania i podtrzymania relacji w środowisku bezpieczeństwa i audytu IT. Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w dniach 27-28 maja 2021. Po raz pierwszy organizujemy ją w całości w formule online, ale pozostaje sprawdzonym forum dzielenia się wiedzą – będzie to w pełni interaktywne wydarzenie.”
I muszę przyznać, że organizatorzy spełnili powyższe słowa w 100%. 🙂
Na wirtualnej scenie stanęło ponad 50 prelegentów na łącznie 4 wirtualnych scenach. Była to niesamowita dawka wiedzy z całego spektrum dziedzin związanych z cyberbezpieczeństwem. Podczas konferencji mocno wybrzmiało, że cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują innowacyjne techniki oraz narzędzia. W prelekcjach próbowano odpowiedzieć na pytanie, jak radzić sobie z zaistniałą sytuacją oraz jakie technologie wybrać dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym przedsiębiorstwom i nam samym.
W konferencji SEMAFOR chciałem wziąć udział od 2018 roku, kiedy zaczynałem przygodę z ISO27001. Niestety ceny biletów były dla mnie barierą nie do przejścia. Nie sądziłem, że 3 lata później nie tylko będę mógł być uczestnikiem tego wydarzenia ale i prelegentem!
Miałem przyjemność poprowadzić sesje warsztatową “Jak zacząć audyt infrastruktury w jeden dzień – dla osób technicznych i nie”. Moim celem było przekazanie kompletnej wiedzy tak, aby każdy z uczestników mógł zrealizować zadanie z tytułu warsztatu. Pozwolicie, że nie zdradzę Wam na razie nazwy tego narzędzia. 🙂
Uczestniczyłem również jako moderator stolika eksperckiego pod tematem “Hardening systemów i urządzeń końcowych – dlaczego warto?”. Był to czas, kiedy mogłem podyskutować z innymi uczestnikami na temat standardów i podejścia do utwardzania infrastruktury.
A tak pisał o tym wydarzeniu mój pracodawca.
Pomimo pełnej formuły zdalnej wydarzenie zapadnie mi w pamięć. Mam nadzieję, że będę mógł wziąć udział w kolejnej edycji tego wydarzenia.